projekt ustawy o KAS skierowany do pierwszego czytania
Zbigniew Babalski; nauczyciel, dyrektor delegatury kuratorium oświaty, radny i burmistrz, wojewoda, zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych.
Barbara Bartuś; prawnik, pracowała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Była radną.
Joanna Borowiak; nauczycielka, zatrudniona w szkołach podstawowych, następnie w jednym z włocławskich gimnazjów. Została również pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Kujawskiej Szkole Wyższej.
Wojciech Buczak; pracował w biurze konstrukcyjnym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów” jest etatowym działaczem związkowym.
Waldemar Buda; radca prawny.
Lidia Burzyńska; pracowała jako nauczycielka historii, była dyrektorką tamtejszej szkoły podstawowej, po reformie oświatowej została dyrektorką zespołu szkół obejmującego również gimnazjum.
Zbigniew Chmielowiec; był zatrudniony w zakładach produkcyjno-budowlanych oraz spółdzielczym gospodarstwie rolnym. (…) pracował w samorządzie jako kierownik wydziału, zastępca burmistrza, burmistrz.
Anna Cicholska; zawodowo związana z oświatą, objęła stanowisko dyrektorki Gminnego Zespołu Szkół.
Anna Czech; pracowała m.in. w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (…) pełniła następnie funkcję wojewódzkiego inspektora sanitarnego i dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Była wojewódzkim inspektorem ochrony środowiska i dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego.
Elżbieta Duda; z wykształcenia konserwator zabytków, pracowała później jako przedstawiciel ds. ubezpieczeń.
Ewa Filipiak; inżynier energetyk, pełniła funkcję burmistrza.
Andrzej Gawron; pracował w Energoserwisie, zajął się później prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży telekomunikacyjnej.
Szymon Giżyński; był m.in. przedstawicielem handlowym tzw. firm polonijnych, wojewodą, głównym udziałowcem i redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Częstochowska”, kierował śląskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Konrad Głębocki; profesor nadzwyczajny w Instytucie Socjologii i Psychologii Zarządzania oraz kierownik Zakładu Zarządzania Publicznego i Prawa na Wydziale Zarządzania. Był także wykładowcą w Wyższej Szkole Handlowej.
Kazimierz Gołojuch; Pracował w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, szkole podstawowej i cegielni. Był wójtem.
Jerzy Gosiewski; przez 30 lat pracował w Lasach Państwowych, kolejno jako: stażysta, kierownik budowy, leśniczy, kierownik transportu, nadleśniczy terenowy, zastępca nadleśniczego.
Wiesław Janczyk; pracował w Banku Gospodarki Żywnościowej jako m.in. zastępca dyrektora oddziału. Zajmował też stanowisko wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej „Remag”. W marcu 2016 powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.
Krzysztof Jurgiel; pracował jako geodeta, jako kierownik robót w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym, jako specjalista ds. geodezji w Białostockim Kombinacie Budowlanym, jako inspektor w urzędzie wojewódzkim, działał jako niezależny przedsiębiorca – był właścicielem Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjnych i Kartograficznych. Był wiceprezydentem miasta. Sprawował też urząd prezydenta Białegostoku.
Alicja Kaczorowska; jako anestezjolog specjalizuje się w intensywnej terapii i medycynie paliatywnej. Prowadziła hospicjum domowe.
Jan Kilian; pracował w gdańskim drogownictwie, następnie w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą, później otworzył wraz z żoną aptekę.
Robert Kołakowski; był przewodnikiem w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej, redagował ciechanowskie czasopisma, następnie kierował ciechanowską delegaturą urzędu marszałkowskiego. Został wiceprezesem oddziału północno-mazowieckiego PTL (Polskie Towarzystwo Ludoznawcze).
Jarosław Krajewski; kierował stołecznymi strukturami Forum Młodych PiS. Był doradcą rzecznika prasowego rządu i szefem gabinetu politycznego ministra pracy i polityki społecznej, później pracował w Kancelarii Prezydenta RP. Następnie zatrudniony kolejno w spółce Srebrna i biurze poselskim.
Leonard Krasulski; był pracownikiem administracyjnym w elbląskich zakładach piwowarskich.
Piotr Król; pracował m.in. w urzędzie miejskim, następnie został zatrudniony w Poczcie Polskiej, obejmując m.in. stanowisko dyrektora oddziału regionalnego centrum logistyki.
Andrzej Kryj; pracował jako nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej, następnie przez rok był wicedyrektorem tej placówki; był też zastępcą naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych w urzędzie miasta.
Bernadeta Krynicka; zatrudniona jako pielęgniarka, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego. Zatrudniona również jako asystent w Instytucie Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości.
Dariusz Kubiak; pracował w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, zajmował m.in. stanowisko kierownika magazynów chemicznych.
Paweł Lisiecki; prowadził działalność gospodarczą w zakresie zarządzania nieruchomościami.
Marzena Machałek; pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej. Pełniła funkcje zastępcy burmistrza a także dolnośląskiego wicekuratora oświaty.
Jerzy Materna; pracował jako kierownik budowy w Komunalnym Przedsiębiorstwie Remontowo-Budowlanym. Następnie zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego i prowadził własną działalność gospodarczą.
Andrzej Matusiewicz; adwokat
Mieczysław Miazga; zawodowo związany z rolnictwem, prowadził indywidualne gospodarstwo rolne. Później został m.in. współwłaścicielem i prezesem zarządu spółki prawa handlowego.
Jan Mosiński; pracował w Fabryce Wyrobów Runowych Runotex W latach 1983–1984 zatrudniony jako kelner, później powrócił do pracy w przedsiębiorstwie Runotex. Był doradcą ministra łączności i członkiem jego gabinetu politycznego.
Kazimierz Moskal; prowadził własną działalność gospodarczą, pracował jako nauczyciel i dyrektor szkół.
Aleksander Mrówczyński; pracował jako nauczyciel matematyki, pełnił funkcje kierownicze w lokalnej oświacie. Był dyrektorem centrum kształcenia ustawicznego oraz dyrektorem liceum ogólnokształcącego.
Jerzy Paul; prowadził przez kilkanaście lat prywatny ośrodek szkolenia kierowców, był burmistrzem.
Krystyna Pawłowicz; prawnik, wykładowca akademicki.
Piotr Polak; prowadził indywidualne gospodarstwo rolne, był starostą.
Wojciech Skurkiewicz; dziennikarz, pracował też jako rzecznik prasowy.
Kazimierz Smoliński; adwokat, radca prawny.
Andrzej Szlachta; pracował jako asystent, następnie adiunkt na Politechnice, był prezydentem miasta.
Ewa Szymańska; W latach 1978–1993 pracowała w instytucjach administracji skarbowej. W 1994 podjęła praktykę w zawodzie biegłego rewidenta. Była też członkinią zarządu i główną księgową w spółdzielni mieszkaniowej. W latach 2006–2009 pełniła funkcję dyrektora finansowego.
Dominik Tarczyński; był animatorem wspólnoty w londyńskiej katedrze Westminster, prowadził też audycję radiową muzyki chrześcijańskiej. Był świeckim asystentem jednego z brytyjskich egzorcystów. Był dyrektorem TVP Kielce, później zastępcą. Reżyserował.
Robert Telus; był pracownikiem fizycznym i inspektorem nadzoru. Pełnił także funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie oraz dyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska
Sylwester Tułajew; wlatach 2006–2008 zatrudniony jako urzędnik, następnie do 2011 był asystentem posła. W kolejnych latach nie pracował zawodowo.
Piotr Uściński; zajmował się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Był starostą.
Jan Warzecha; pracował w Kombinacie Rolno-Przemysłowym, następnie prowadził własną działalność gospodarczą w różnych branżach.
Rafał Weber; był asystentem posła, a także dyrektorem biur europosła i senatora. Został powołany na zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego .
Grzegorz Adam Woźniak: prowadził własną działalność gospodarczą w ramach rodzinnej firmy. Zaangażował się także w działalność Ludowych Zespołów Sportowych.
Łukasz Schreiber – zawód: pracownik samorządowy
-------------------------------
*może dramatycznie, ale weźcie pod uwagę, że reklama pewnej sieci sklepów brzmi" Lewiatan, Twój dobry sąsiad". Zawsze chciałam poznać autora tego sloganu. Moje dzieci również.